Véget nem érő élvezetes motorozás
Megnövelt komfort az élvezetesebb túra érdekében. A motorkerékpár, amely meghatározta a klasszikus túramotor kategóriát elérte az evolúció következő fokát: az új BMW R 1200 RT. Könnyed kezelhetőségével az R 1200 RT lehetővé teszi, hogy azt élvezzük, ami a legfontosabb: a túrázást. Akár utassal, akár egyedül az R 1200 RT a komfortos és pihentető túrázásról szól.
Fokozott dinamizmus, jobb irányíthatóság
Az új RT meghajtásáról a BMW új lég-/vízhűtésű boxermotorja gondoskodik, amely még nagyobb forgatónyomatékkal és 125 lóerővel rendelkezik az erőteljes vonóerő érdekében. A rendkívül aktív, elektromosan vezérelt futóműnek köszönhetően, a motor könnyedén irányítható, ugyanakkor kimondottan stabil az országúton. A szériakivitel „Rain” és „Road” üzemmódja gombnyomással kapcsolható, tökéletesen hozzáigazítva a motorkerékpárt az időjárási- és útviszonyokhoz. A „Pro” fedélzeti számítógép és a markolatfűtés az alapfelszereltség része.
Több extrafelszerelés, nagyobb komfort
Az RT extrafelszerelései még könnyebb irányíthatóságot, ugyanakkor megnövelt komfortot biztosítanak. Például a BMW Dynamic ESA futómű a másodperc törtrésze alatt reagál az útfelület változásaira. A „Pro” váltóasszisztens a tengelykapcsoló működtetése és a fojtószelepek állítása nélkül teszi lehetővé a fokozatváltást. A „Dynamic” üzemmód maximális élményt garantál a sportos és dinamikus motorosok számára. További extrafelszerelés például a központi zár, amely távirányító segítségével az oldalkoffereket is zárja, valamint a sebességszabályozó-automatika, de számos egyéb opció áll még rendelkezésre.
Karakteresebb stílus, modern és dinamikus benyomás
Páratlan túramotor meggyőző dizájnnal: az átlátszó felületek könnyedséget és lendületet sugallnak. Az R 1200 RT új, elegáns kvarckék, matt szürke és ébenfa metál fényezéssel érhető el.
| Motor típusa | Négyütemű, boxer, víz, olaj-léghűtéses |
| Furat x Löket | 101,0/ 73,0 mm |
| Hengerek / szelepek | 2 / 8 |
| Hengerűrtartalom | 1170 köbcentiméter |
| Teljesítmény | 92kw/125 le/7750ford/perc |
| Nyomaték | 125Nm/6500ford |
| Sűrítési arány | 12,5:1 szuper ólmozatlan ( 95 ROZ ) |
| Keverékképzés | BMS-K |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Indító rendszer | Elektromos |
| Tengelykapcsoló | olajfürdőben futó Anti-Hopping funkcióval |
| Erőátvitel | 6 fokozatú körmös kapcsolású |
| Tengelyhajtás | kardántengely |
| Kormányszélesség | - mm |
| Váz típusa | Acélcső váz, melyben teherviselő elem a motor is |
| Villaszög / Utánfutás | 63,6°/116mm |
| Felfüggesztés elöl | Telelever |
| Felfüggesztés hátul | Paralever |
| Rugóút elöl / hátul | 120 / 136 mm |
| Kerékabroncs elöl | 3.5 x 17" |
| Kerékabroncs hátul | 5,5 x 17" |
| Fékek elöl | dupla tárcsás, 320 mm-es |
| Fékek hátul | Szimpla tárcsa, 276 mm |
| Gumiabroncs elöl | 120/70 ZR 17 |
| Gumiabroncs hátul | 180/55 ZR 17 |
| Üzemanyagtartály | 25 liter |
| Tengelytáv | 1485 mm |
| Ülés magasság | 805 / 825 mm |
| Önsúly üresen, feltankolva | 249 / 274 kg |
| Végsebesség km/h | 200 felett |
| Gyorsulás 0-100 km/h | 3,8 mp |
| Fogyasztás 90 km/h seb. | 3,9 liter |
| Fogyasztás 120 km/h seb. | 5,3 liter |
| 191 Dynamic ESA | 244 600 Ft |
| 193 Kulcsnélküli indítás | 92 900 Ft |
| 202 Nappali világítás | 91 400 Ft |
| 204 Emelkedő asszisztens ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 219 Headlight Pro | 60 400 Ft |
| 222 Pro váltóasszisztens | 126 900 Ft |
| 224 Pro menetprogramok ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 230 Komfort csomag ( 350, 417, 530, 603, 764 ) | 258 500 Ft |
| 233 Túra csomag ( 191, 272, 518, 538 ) | 410 100 Ft |
| 235 Dynamic csomag ( 202, 204, 219, 224 ) | 126 900 Ft |
| 268 Audio rendszer | 326 600 Ft |
| 272 Navigáció előkészítés | 60 400 Ft |
| 350 Króm kipufogó | 41 800 Ft |
| 417 Központi zár ( Csak 603-as opcióval együtt rendelhető ) | 114 600 Ft |
| 518 Ülésfűtés | 68 100 Ft |
| 519 Markolatfűtés | SZÉRIA |
| 530 RDC | 68 100 Ft |
| 538 Sebességtartó automatika | 102 200 Ft |
| 539 Fedélzeti számítógép | SZÉRIA |
| 603 Riasztó | 68 100 Ft |
| 610 Magasított ülés | 0 Ft |
| 630 Int. ABS | SZÉRIA |
| 764 Elektromos csatlakozó | 6 200 Ft |
| 776 Alacsony ülés | 0 Ft |
| N97 Platina bronz | 46 500 Ft |
| N1K Fekete | 46 500 Ft |
| 756 Fehér | 0 Ft |