Az új BMW C 650 Sport a motorkerékpárok előnyös menettulajdonságait ötvözi a robogók közismert fordulékonyságával és magas szintű komfortjával, ezzel újfajta, dinamikus vezetési élményben részesítve a felhasználókat.
A C 650 Sport a sportos motorozási stílusú vásárlók igényeit hivatott kielégíteni, a dinamikus sportos motorozást helyezi előtérbe.
Eltérő jellegétől függetlenül mind a C 650 Sport, mind a C 650 GT a BMW Motorrad egyedülálló formanyelvének jegyeit viseli magán, már csak e tekintetben is mércét állítanak kategóriájukban. Modern és dinamikus külsejük hűen tükrözi a BMW Motorrad formatervezési filozófiáját.
A legfőbb ismérvek:
• Tökéletesített hatásfokú, nagy nyomatékú soros kéthengeres motor CVT-váltóval párosítva.
• A legnagyobb teljesítmény és a legjobb hatásfok a kategóriában.
• Kompakt kivitel szárazkarter-kenéssel.
• 44 kW (60 LE)/7.500 ford./perc névleges teljesítmény és 66 Nm/6.000 ford./perc maximális forgatónyomaték.
• Markáns hang és kifinomult működés a 90 fokos forgattyúcsap-elékelés és 270 fokos gyújtásszög, valamint a két kiegyensúlyozó tengely jóvoltából.
• Kis fogyasztást és minimális károsanyag-kibocsátást szavatoló elektronikus befecskendezés és szabályozott katalizátor.
• Motorkerékpárokéhoz hasonló vázszerkezet: különösen merev, nagyfokú stabilitást garantáló acélcső hídváz a lengővilla forgáspontjának környezetében présöntött alumínium merevítéssel megerősítve.
• 40 mm külsőcső-átmérőjű, vastag szárú teleszkópvilla.
• Széles ágyazású lengővilla oldalt elhelyezett, fekvő rugóstaggal.
• A kihajtótengelyhez képest koaxilális lengővilla-forgáspont, emiatt állandó láncfeszesség és kevesebb előnytelen terhelésváltási reakció. Kevés gondozást igénylő, zárt rendszerű szekunder hajtás olajfürdős görgős lánccal.
• Jelentős aktív biztonság a nagy féktárcsáknak és a kétcsatornás gyári ABS-nek köszönhetően.
• Az oldalkitámasztó használatakor automatikusan működésbe lépő rögzítőfék.
• Multifunkcionális műszerfal fedélzeti számítógéppel.
• LED-es nappali világítás és way home-funkció extrafelszerelésként.
• Sportos-dinamikus ill. fényűző-elegáns megjelenés jellegzetes BMW-stílusjegyekkel.
• Jelentős tárolókapacitás, világújdonságnak számító, innovatív tárolóhely-koncepció a C 600 Sporthoz.
• Elektromosan (C 650 GT) ill. kézzel (C 650 Sport) állítható plexi az optimális menetszél és időjárás elleni védelem érdekében.
• Három különböző színösszeállítás mindkét modellhez.
• Gazdag felszereltség és modellre szabott kiegészítők a BMW Motorradtól megszokott magas színvonalon.
| Motor típusa | Négyütemű, kéthengeres, vízhűtéses |
| Furat x Löket | 79 / 66 mm |
| Hengerek / szelepek | 2 / 4 |
| Hengerűrtartalom | 647 köbcentiméter |
| Teljesítmény | 44 kw/60 le/7500 ford/perc |
| Nyomaték | 66Nm/6000ford |
| Sűrítési arány | 11,6:1 |
| Keverékképzés | BMSE |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Indító rendsze5 | Elektromos |
| Tengelykapcsoló | centrifugális száraz |
| Erőátvitel | CVT váltó |
| Tengelyhajtás | olajfürdős görgős lánc |
| Hosszúság | 2155 mm |
| Váz típusa | Acélcső hídváz |
| Villaszög / Utánfutás | 64,6°/92 |
| Felfüggesztés elöl | vastag szárú teleszkópvilla |
| Felfüggesztés hátul | Lengővilla fekvő rugóstaggal |
| Rugóút elöl / hátul | 115 / 115 mm |
| Kerékabroncs elöl | 3,50 x 15" |
| Kerékabroncs hátul | 4.50 x 15" |
| Fékek elöl | szimpla tárcsa, 270 mm-es |
| Fékek hátul | Szimpla tárcsa, 270 mm |
| Gumiabroncs elöl | 120/70 ZR15 |
| Gumiabroncs hátul | 160/60 ZR15 |
| Üzemanyagtartály | 16 liter |
| Tengelytáv | 1592 mm |
| Ülés magasság | 810 |
| Önsúly feltankolva | 249 kg |
| Végsebesség km/h | 175 |
| Gyorsulás 0-100 km/h | 7,1 mp |
| Fogyasztás 100 km/h seb. | 4,8 liter |
| Üzemanyag | 95 oktánszámú |
| 198 Highline csomag (Nappali világítás, ülésfűtés, markolatfűtés, RDC, fehér LED irányjelzők) | 300 300 Ft |
| 262 Highline csomag ( alacsony üléssel ) u.a. mint a 198 kivéve nincs ülésfűtés | 249 200 Ft |
| 603 Riasztó | 69 700 Ft |
| 774 Alacsonyított ülés ( 198-as és 262-es kóddal együtt nem rendelhető ) | 0 Ft |
| 800 Teljesítménykorlátozás ( 35kw/48Le ) | 0 Ft |
| N0V Sárga | 31 000 Ft |
| Fekete | 0 Ft |
| Style HP | 151 700 Ft |
| Markolatfűtés | Csomag része |
| Ülésfűtés | Csomag része |
| RDC | Csomag része |
| Nappali világítás | Csomag része |
| ABS | Széria felszereltség |
| Fedélzeti számítógép | Széria felszereltség |
| Középállvány | Széria felszereltség |