Kihívások? Igen! Kompromisszumok? Nem!
Ez a mottója az átdolgozott F 800 GS-nek, a nagy GS család legsportosabb tagjának. A motorkerékpár folytatja régóta tartó sikertörténetét, lenyűgöző sokoldalúságot nyújtva közúton és terepen egyaránt – a legsokoldalúbb enduro, sportos génekkel.
Főleg az elülső rész esett át jelentős átalakításon: az új üzemanyagtank-borítás, a légbeömlő nyílás, a felső sárvédő és az új szélvédő adja meg a motorkerékpárnak azt a csipetnyi extra, dinamikus teljesítményt, amely tükrözi az F 800 GS off-road oldalát.
A futómű mélyebbre ültetése most már elérhető opcióként az F 800 GS számára is. Ez az alacsonyított üléssel együtt azt jelenti, hogy az ülésmagasság 820 mm-re csökkenthető, ami tökéletes alacsonyabb motorosok és nők számára is.
Eközben a mostantól az alapfelszereltség részét képező ABS, az opcionális ESA (elektronikus futóműállítás) és az ASC (kipörgésgátló) biztosítja a jól ismert komfortszintet és a szükséges biztonságot.
Az F 800 GS háromféle izgalmas színben érkezik: Kalamata metál, Alpin-fehér és Cordoba-kék. Ez a motorkerékpár garantáltan mindenki számára kínál valamit.
F 800 GS: az út és a terep még soha nem volt ilyen közel egymáshoz.
A BMW terepen nagyon otthonosan mozgó F 800 GS túraendurójának masszív felépítése és hosszú rugóútjai egyértelműen megmutatják, mi mindenre képes ez a típus a vadonban. Üzenete épp olyan egyértelmű, mint sokszínű: motorozási élmény minden útviszony közepette, és kitartás az olyan túrák alkalmával is, amelyeken csak rögös út vezet a célig.
Az új F800 GS konstrukciója bebizonyítja, hogy nem puszta ígéret a BMW Motorrad részéről a GS betűpár, hiszen amellett, hogy felvonultatja a túramotorok jellegzetes ismérveit, kiváló tereptulajdonságokkal is rendelkezik. Kategóriájában egyedülálló módon, kiválóan helytáll mindkét felhasználási területen, ezért szinte semmi nem korlátozza gyakorlati alkalmazását.
Üde színfolt a kínálati palettán, ráadásul az ára is igen kedvező.
| Motor típusa | Négyütemű, soros, vízhűtéses |
| Furat x Löket | 82,0 / 75,6 mm |
| Hengerek / szelepek | 2 / 8 |
| Hengerűrtartalom | 798 köbcentiméter |
| Teljesítmény | 63kw/85le/7500ford/perc |
| Nyomaték | 83Nm/5750ford |
| Sűrítési arány | 12:1 |
| Keverékképzés | BMS-K |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Indító rendszer | Elektromos |
| Tengelykapcsoló | mechanikus müködtetésű, többtárcsás, olajfürdős |
| Erőátvitel | 6 fokozatú, körmös kapcsoló |
| Tengelyhajtás | O-gyürüs lánc |
| Hosszúság | 2320 mm |
| Váz típusa | Térhálós acélváz, teherviselő a motor |
| Villaszög / Utánfutás | 64°/117 |
| Felfüggesztés elöl | Hidraulikus első legéscsillapító |
| Felfüggesztés hátul | Hidraulikusan állítható hátsó rugóstag |
| Rugóút elöl / hátul | 230 / 215 mm |
| Kerékabroncs elöl | 2.15 x 21" |
| Kerékabroncs hátul | 4,25 x 17" |
| Fékek elöl | dupla tárcsa, 300 mm-es |
| Fékek hátul | Szimpla tárcsa, 265 mm |
| Gumiabroncs elöl | 90/90 -21 54V |
| Gumiabroncs hátul | 150/70 -R17 69V |
| Üzemanyagtartály | 16 liter |
| Tengelytáv | 1578 mm |
| Ülés magasság | 880/ extra 850 mm |
| Önsúly feltankolva | 207 kg |
| Végsebesség km/h | 200 felett |
| Gyorsulás 0-100 km/h | 4,1 mp |
| Fogyasztás 90 km/h seb. | 3,8 liter |
| Fogyasztás 120 km/h seb. | 5,2 liter |
| 179 Színezett szélvédő ( csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 218 Off-road ABS és ASC ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 235 Dynamic csomag ( 137, 580, 590, 602 ) | 191 900 Ft |
| 416 ESA | 96 000 Ft |
| 431 Komfort csomag ( 519, 539, 636, 681 ) | 147 100 Ft |
| 499 Alacsonyított kivitel | 60 400 Ft |
| 519 Markolatfűtés | 65 000 Ft |
| 524 ABS | Széria felszereltség |
| 539 Fedélzeti számítógép | 40 300 Ft |
| 590 Fehér LED irányjelző | 31 000 Ft |
| 603 Riasztó | 68 100 Ft |
| 633 Off-road gumiabroncsok | 0 Ft |
| 636 Középállvány | 41 800 Ft |
| 650 ASC | 97 500 Ft |
| 681 Koffertartó | 41 800 Ft |
| 774 Alacsonyított ülés, fekete | 0 Ft |
| 775 Komfort ülés, fekete | 31 000 Ft |
| 861 Style 1 ( 589, piros váz, piros rugóstag, szürke fekete ülés, csak NB5-ös fényezéssel ) | 46 500 Ft |
| 862 Style 2 ( 179,589, szürke váz, fehér rugóstag, szürke fekete ülés, 590-es opció megrendelése szükséges, csak ND2 fényezéssel ) | 74 300 Ft |
| 800 Teljesítménykorlátozás ( 35kw/48Le ) | 0 Ft |
| NC3 Kék | 31 000 Ft |