Mivel a BMW nemcsak megtartotta, hanem sok szempontból tovább is fejlesztette az eredeti sportmotor-koncepciót, a K 1300 S korszerű formában ötvözi a nagy teljesítményt, a hétköznapi használatra való alkalmasságot és a biztonságot. Még pontosabb és közvetlenebb kormányreakcióval, nagyobb teljesítménnyel és jobb menetteljesítményekkel rendelkezik, mint elődje, ugyanakkor a BMW kétkerekűitől megszokott biztonságos és kiszámítható viselkedés jellemzi.
Elődjéhez, a K 1200 S-hez hasonlóan utódja sem köt kompromisszumot, helyette minden eddiginél jobban előtérbe állítja a K-sorozat legsportosabb típusának hagyományos erősségeit, vagyis a nagyfokú kényelemmel kiegészített sportosságot és dinamizmust, a tökéletes stabilitással párosuló könnyed irányíthatóságot a karcsú és sportos külsőt, a hatékony menetszél és időjárás elleni védelmet és a meggyőző ergonómiát.
Mindezek mellett sajátja a BMW-ktől megszokott hosszú élettartam, a minimális karbantartási igény, a háromutas szabályozott katalizátorra épülő, példásan tiszta működést szavatoló kipufogórendszer és a jelenleg legkorszerűbbnek számító, gyárilag beépített BMW Motorrad Integral ABS, amely maximális aktív biztonságot nyújt fékezéskor.
Jelenleg a K 1300 S az egyetlen sportmotor a piacon, amely gondozásmentes kardánhajtással készül. Rendkívül modern műszaki tartalmával, kimagaslóan jó menettulajdonságaival, dinamikusabb külsejével és fokozott összteljesítményével hitelesen képviseli a BMW sport-élményvilágát, és elődjéhez hasonlóan vezető szerepet tölt be a felső kategóriájú sportmotorok között.
A BMW elsődleges célja az volt a K 1300 S fejlesztésekor, hogy a nyomatékleadás és hajtáskomfort javításával még jobb vezethetőséget érjen el. Azáltal, hogy 1.293 cm3-re növelte a motor hengerűrtartalmát, és megtartotta a 11.000/perc maximális fordulatszámot, a korábbinál lényegesen nagyobb teljesítményt, forgatónyomatékot és jobb menetteljesítményeket ért el.
Az új K 1300 S alapvetően ugyanazon hajtáskoncepció jegyében készült, mint elődje. Ahhoz hasonlóan alacsonyan van a súlypontja, ugyanis a hengersor 55 fokos előre döntéséből adódóan a motorja mélyen helyezkedik el. Felettébb keskeny kivitelű blokkja nagyban kedvez a bedönthetőségnek és ez által a sportos használatnak.
Futóművét tekintve is bevált koncepciót és komponenseket hasznosít az új K 1300 S, amely 228 kilogramm száraz tömegével messze a legkönnyebb a 1300 köbcentis sportmotorok között. Mélyre épített V-alakú vízhűtőjének és első futóművének köszönhetően ideális nyomvonalon halad a váz, amely kellően keskeny kivitelű a hengerfej fölötti részén. A hátrébb szorosan egymáshoz simuló vázcsövek jóvoltából a K 1300 S-en is jól össze lehet zárni a térdeket, azaz optimális kapcsolatot tud kialakítani vele a motoros.
Messzemenően az utazó igényeit tartja szem előtt az előre terhelő, koncentrált ülőhelyzet, amely minden sportossága ellenére pihentető és kényelmes. Ennek köszönhetően elképesztően könnyen és biztonságosan irányítható a K 1300 S, és mint ilyen, tökéletesen stresszmentessé teszi a sportos használatot.
Újítások a futóművön és az elektronikus rendszeren
A K 1300 S javarészt korszerűsített Duolever első futóművének köszönheti remek menettulajdonságait. Az új fejlesztésű, immár alumíniumötvözetből gyártott alsó hosszlengőkar még érzékletesebb reakcióval és pontosabb visszajelzéssel ruházza fel a rendszert. A fenti fejlesztés is egyértelművé teszi a BMW, a futóműtechnika terén betöltött vezető szerepét. A keményebbre hangolt rugózásnak és csillapításnak köszönhetően a futómű pedig pontosabb visszajelzést ad az útról.
A BMW Motorrad extrafelszerelésként kínálja a K 1300 S-hez a K 1200 S-en világújdonságként bevezetett elektronikus futóműállítás (ESA − Electronic Suspension Adjustment) továbbfejlesztett változatát, az ESA II-t.
Az egyes részegységeket intelligens módon összekapcsoló, CAN-busz technológiára épülő fedélzeti elektronikus rendszer jelentősen kibővíti a használható funkciók számát és minden eddiginél egyszerűbb, átfogó diagnosztizációt tesz lehetővé.
| Motor típusa | Négyütemű, soros, vízhűtéses |
| Furat x Löket | 80/ 64,3 mm |
| Hengerek / szelepek | 4 / 4 |
| Hengerűrtartalom | 1293 köbcentiméter |
| Teljesítmény | 129kw/175 le/9250ford/perc |
| Nyomaték | 140Nm/8250ford |
| Sűrítési arány | 13,0:1 |
| Keverékképzés | BMS-K |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Indító rendszer | Elektromos |
| Tengelykapcsoló | többtárcsás, olajfürdős |
| Erőátvitel | 6 fokozatú körmös kapcsolású |
| Tengelyhajtás | kardánhajtás |
| Kormányszélesség | 786 mm |
| Váz típusa | Préselt zártszelvényekből és kokillaönvényből összeállított aluminium hídváz |
| Villaszög / Utánfutás | 60.4°/104,4mm |
| Felfüggesztés elöl | Duolever, több lengőkar |
| Felfüggesztés hátul | Paralever |
| Rugóút elöl / hátul | 115 / 135 mm |
| Kerékabroncs elöl | 3.5 x 17" |
| Kerékabroncs hátul | 6,0 x 17" |
| Fékek elöl | dupla tárcsás, 320 mm-es |
| Fékek hátul | Szimpla tárcsa, 265 mm |
| Gumiabroncs elöl | 120/70 ZR 17 |
| Gumiabroncs hátul | 190/55 ZR 17 |
| Üzemanyagtartály | 19 liter |
| Tengelytáv | 1585 mm |
| Ülés magasság | 820/790 mm |
| Önsúly, feltankolva | 254 kg |
| Végsebesség km/h | 250 |
| Gyorsulás 0-100 km/h | 2,8 mp |
| Fogyasztás 90 km/h seb. | 5,0 liter |
| Fogyasztás 120 km/h seb. | 5,8liter |
| 177 Váltóasszisztens | 117 700 Ft |
| 206 Dynamic csomag ( 177,416,519,530,539,650 ) 430-as cs. együtt nem rendelhető | 328 100 Ft |
| 416 ESA II | 239 900 Ft |
| 424 K1300S Motorsport speciális modell Tartalma: 177, 416, 519, 530, 539, 650, színezett plexi, HP lábtartók, Akrapovic sport kipufogó,kovácsolt kerekek, csak N0F színben rendelhető, |
1123 000 Ft |
|
430 Biztonsági csomag
530,650
|
133 100 Ft |
| 519 Markolatfűtés | 61 000 Ft |
| 530 RDC | 66 600 Ft |
| 539 Fedélzeti számítógép | 48 000 Ft |
| 603 Riasztó | 66 600 Ft |
| 630 Int.ABS | SZÉRIA |
| 650 ASC | 97 500 Ft |
| 665 Csomagtartó váz hátúl | 37 200 Ft |
| 774 Alacsony ülés | 0 Ft |