Az F800R szilárd alapokon álló tagja a BMW Motorrad roadster szegmensének. Az agilitást, a mindennapi használhatóságot és a dinamikus motorozási élményt egyesíti egy sportos csomagban. Az új F800R még egy lépéssel tovább fokozza mindezt.
| Motor típusa | Négyütemű, soros, vízhűtéses |
| Furat x Löket | 82,0 / 75,6 mm |
| Hengerek / szelepek | 2 / 4 |
| Hengerűrtartalom | 798 köbcentiméter |
| Teljesítmény | 66kw/90le/8000ford/perc |
| Nyomaték | 86Nm/5800ford |
| Sűrítési arány | 12:1 |
| Keverékképzés | BMS-K |
| Szelepvezérlés | DOHC |
| Indító rendszer | Elektromos |
| Tengelykapcsoló | többtárcsás, olajfürdős |
| Erőátvitel | 6 fokozatú, körmös kapcsoló |
| Tengelyhajtás | lánc |
| Hosszúság | 2082 mm |
| Váz típusa | Térhálós acélváz, teherviselő a motor |
| Villaszög / Utánfutás | 63.8°/94,6 |
| Felfüggesztés elöl | Hidraulikus első legéscsillapító |
| Felfüggesztés hátul | Hidraulikusan állítható hátsó rugóstag |
| Rugóút elöl / hátul | 140 / 140 mm |
| Kerékabroncs elöl | 3.5 x 17" |
| Kerékabroncs hátul | 5,5 x 17" |
| Fékek elöl | dupla tárcsás, 320 mm-es |
| Fékek hátul | Szimpla tárcsa, 265 mm |
| Gumiabroncs elöl | 120/70 ZR 17 |
| Gumiabroncs hátul | 180/55 ZR 17 |
| Üzemanyagtartály | 16 liter |
| Tengelytáv | 1466 mm |
| Ülés magasság | 825/775 mm |
| Önsúly | 177 kg |
| Végsebesség km/h | 200 felett |
| Gyorsulás 0-100 km/h | 3,5 mp |
| Fogyasztás 90 km/h seb. | 3,4 liter |
| Fogyasztás 120 km/h seb. | 4,4 liter |
| 137 Fénydiódás LED hátsó fényszóró | 0 Ft |
| 203 Dynamic csomag 137, 580, 590, 602, | 99 100 Ft |
| 416 ESA | 99 100 Ft |
| 429 Túra csomag 519, 539, 636, 665, 681, 764, | 167 200 Ft |
| 430 Biztonsági csomag 416, 530, 650, | 233 700 Ft |
| 519 Markolatfűtés | 66 600 Ft |
| 524 ABS | SZÉRIA |
| 530 RDC | 69 700 Ft |
| 539 Fedélzeti számítógép | 41 800 Ft |
| 580 Motorspoiler | 0 Ft |
| 590 Fénydiódás LED irányjelzők | 32 500 Ft |
| 602 Utasülés-borítás ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 603 Riasztó | 68 100 Ft |
| 636 Középállvány ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 650 ASC | 102 200 Ft |
| 665 Csomagtartó váz hátul ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 681 Koffertartó ( Csak csomag részeként rendelhető ) | 0 Ft |
| 764 Elektromos csatlakozó | 7 800 Ft |
| 774 Alacsony ülés, fekete | 0 Ft |
| 775 Komfort ülés, fekete | 31 000 Ft |
| 800 Teljesítménykorlátozás ( 35kw/48Le ) | 0 Ft |
| Fekete fényezés | 0 Ft |
| Motorsport fényezés | 80 500 Ft |
| Piros fényezés | 0 Ft |
| Keréktárcsa dizájncsomag | 29 500 Ft |
| Magas kormány | 60 400 Ft |